11 Aralık 2014 Perşembe

Kitap : ŞİFACI


           Günün kitabı, Şifacı... Antti Tuomainen' den bir İskandinav polisiyesi...

               
         Finlandiyalı yazar, doğanın geleceğine dair hepimizin içinde barındırdığı bir takım felaket senaryolarını romanında gerçeğe dönüştürüyor. Dünyadaki bütün sosyal dengeleri de alt üst eden ve insanlığı kuzey ülkelerine göçe zorlayan küresel ısınma, çevrecilerin aşırı öfkesine ve bazılarının ise sıradışı intikam planlarına neden oluyor.      
   2010 yılında piyasaya çıkan bu roman,
dünya çapında çok beğeni toplamış. 26 ülkede yayınlanmış. Ülkemizde de Koridor yayınları tarafından piyasaya sürülen Şifacı'yla tanışmam aslında Kitapyurdunun bir kampanyası sayesinde oldu. İlk 100 tanesini 5 TL'ye satıyorlardı. Hakkındaki ön bilgiler de hoşuma gidince alıp okudum.

    Şimdi gelelim, kitap hakkındaki düşünceme...
İki günüm kafa yormadan, şöyle zihin dağıtıcı bişeyler okuyarak geçsin diyosanız çabucak okunabilecek, hoşça vakit geçirtebilecek, kısa dalgalı bir heyecan dalgası yaratacak bir roman. Ama beklentiniz lütfen çok yüksek olmasın. Öyle ustalıklı kurgular, anlatımlar falan beklemeyin...

            Yalnız kitabı okurken sürekli kahve içmek isteyeceksiniz!  Romanın baş kahramanı hemen her sahnede, bağımlısı olduğu kahveyi öyle bir iştahla içiyor ki ister istemez sizin de canınız çekiyor. Yazarın en ustalıklı anlattığı sahneler, kahveli olanlar bence... :)
           
          
  
          Bardak altlığı da ilginizi çekmiş anladığım kadarıyla... İşte set halinde, tamamı. Bir dostumun hediye ettiği bu bardak altlıkları çooook tatlı...

                                  İşte şans ve mutluluk... Sağlık ve başarı... Hepsi sizlerle olsun...
                            

İyi Okumalaaaar...

  
                                                                          

1 yorum:

  1. Kesinlikle katılıyorum... :) Yorumun harika bu arada...

    YanıtlaSil