24 Ocak 2015 Cumartesi

Maya Kehanetleri-A.Gilbert,M.CotterelHiiiç geçti gitti 2012, kalmadı maya kıyameti demeyin :) Bu kitapta antik Maya kaynaklarının derinlemesine incelemesini büyük bir zevkle okuyacak ve Maya'ların bahsettiği kıyametin gerçek mahiyetini öğreneceksiniz.

Ünlü Maya takvimini duymayan yoktur. Maya'ların,
gökyüzü ve astronomi konusundaki derin bilgilerini gün yüzüne çıkaran bu takvim, gezegensel döngülerin neden olabileceği köklü değişimleri konu almıştır. Bu değişime ister kıyamet deyin, ister ayağa kalkış...:))

Kadim uygarlıklar ve özellikle Atlantisle ilgili değişik bilgiler bulacağınız bu kitapla,  en son konuları arasında olan astrogenetik sayesinde, burçların insan kişiliği üzerindeki etkilerini bilimsel bir yaklaşımla kavrayacak ve bayılacaksınız. Güneş faaliyetlerinin nasıl dört gruba ayrıldığını ve insan karakterlerini hava,su, ateş ve toprak gruplarına ayırmada bu faaliyetlerin etkilerini ilgiyle okuyacaksınız.

İçindekiler bölümünün bir kısmı aşağıdaki gibi:
  
Çizimleri, resimleri harika bir kitap. Konuları çok ilginç. 382 sayfanın her satırı kendini okutuyor. Tarihin gizemlerle dolu antik kayıtlarına tutulmuş güçlü bir ışık bu eser...
 İlk baskısı 2001'de Sınır Ötesi Yayınları'ndan çıkan Maya Kehanetleri'nin elimdeki versiyonu, 2005'te çıkmış üçüncü baskıdan.  Asla güncelliğini kaybetmeyecek bilgiler içeriyor, bu nedenle her zaman okunabilir.
            Keyifle okuyacağınıza eminim... :)

1 yorum:

  1. Adının kurbanı olmasın. Bu kitap gerçekten muhteşem...

    YanıtlaSil