2 Şubat 2015 Pazartesi

Kitap:'Psişik Vampirler'

 
Enerjimizi Çeken İnsanlar, Psişik Vampirler- Joe H. Slate, PH. D.
 
Okuduğum en ilginç ve faydalı kitaplar arasında olduğunu söylemeliyim. Nazarla ilgili Anadolu kültürümüzdeki inanışları bilmeyen yoktur. Bu kitap bu meseleyi biraz daha bilimsel bir literatür oluşturarak
ve derinlemesine işlemiş. İnsanlar arasında anketler düzenlenmiş, çok farklı sorular sorulmuş ve çeşitli kategoriler belirlenmiş. Buna göre ya enerji çekmeyi yaşam tarzı haline getirmiş bir vampirsiniz ya da kurban!
Aslında sınırların bu kadar net olmadığını ve kimi zaman vampir, kimi zaman kurban rolünü üstlendiğimiz değişik durumlarla karşı karşıya kaldığımızı yazar özellikle belirtmiş. Ama genel olarak bir insanla buluşmak, görüşmek, konuşmak enerjimizi düşüren, kafamızı karıştıran ve kendimizi bitkin hissetmemize neden olan bir şekilde sonuçlanıyorsa vampir saldırısıyla karşılaştığımız su götürmez bir gerçek. Hemen herkes buna benzer deneyimler yaşamıştır.
 
Görmek ve konuşmak istememenize rağmen bir şekilde sizinle görüşmeye çalışan, ulaşamazsa telefonla arayıp hiç değilse sesinizi duymaya çalışan tanıdıklarınız olmuştur. Onlarla her görüşme sonrasında kendinizi garip bir şekilde kötü hissetmiş, enerjinizin akıp gittiği hissiyle adeta yorgun düşmüşsünüzdür. Aksine bu tanıdığınız sizinle görüşmenin kendisine çok iyi geldiğini, sizi çok sevdiğini ve sık sık görüşmek istediğini söylemektedir. İşte burada dikkat! Çünkü sizden sürekli olarak enerji emerek yaşamını sürdüren bir parazitle karşı karşıyasınız. Başka bir enerji kaynağı buluncaya kadar size musallat olmaya devam etmek isteyecektir.
 
 Kitapta bu tarz ilişkilere ve kişilere karşı kendimizi koruma yolları çok faydalı bir şekilde anlatılmış. Hatta günlük hayatımda uygulayıp faydasını gördüğümü söylemeliyim. Bence bu kitabı herkes ama herkes okumalı. Vampirlerin kendilerini tanıyıp kendilerine çeki düzen vermeleri ve kurbanların da kendilerini korumaları açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Zaten kitapta özellikle belirtildiği üzere, amaç insanların bir kısmını vampir ilan edip onları lanetlemek değil, yardımcı olabilmek. Çünkü sonuçta başkalarının enerjileriyle yaşamına devam etmek demek, kendi yaşam enerjisini üretememek demektir. Bu durum da elbette sonsuza dek süremez. Yanlış gidişin bir yerde düzeltilmesi gerekmektedir.
 
New Age Yayınları'nın diğer kitapları gibi çok güzel olan bu kitabın ilk baskısı 2004, ikinci baskısı 2009 yılında çıkmış. Bu da 296 sayfadan yalnızca biri...
 
 
Keyifli okumalar...

5 yorum:

 1. Enteresan bi kitaba benziyor hazır okuma işine vakit ayırmaya karar vermişken alıp okuyayım bari :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok faydalı olacağına inanıyorum...

   Sil
 2. Artik o kadar fazla ki...etrafimiz sarili vampirlerle...tavsiye icin tesekkurler :) alip okumali ve korunmali :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat cıvıltısı
   :)
   Kesinlikle okunmalı.

   Sil