14 Aralık 2014 Pazar

Kitap ve İşte o MAVİ kupalar!

 
Şu an bu satırları yazarken çevirip sayfalarını kokladığım güzel kitap, Dr.Alberto Villoldo'nun Dört Bilgelik isimli eseri... Klan yayınlarından 2007'de çıkmış.
Yerli bir halk olan ''Laika''ların Kızılderili bilgeliğini aktaran ve bunları bilindik başlıklarla dile getirerek
yaşamlarımızdaki yerlerine oturtan akıcı bir kitap. 
Dikkat çekici ve çok yararlı bulduğum bazı başlıklarını paylaşmalıyım: ''Yargılamama uygulaması'', ''Acı çekmeme uygulaması'', ''Bağlanmama uygulaması'', ''Korkusuzluk uygulaması'', ''Zamana hükmetme uygulaması''...
Severek okuyacağınıza eminim...
  
  
Yazar, fizyolog ve ünlü de bir antropolog. Işık terapileri yapmaya ve seminerler vermeye başladığı ilk yıllarda, yeni uğraşısı olarak insanlara şifacıyım demeye çekiniyor. Ne zamanki kendine çizdiği bu yepyeni yolla barışıyor ve gururla dile getiriyor, işte o zaman karşısına bu yeni mesleğini yadırgamayan, aksine coşkusunu paylaşan insanlar çıkıyor yalnızca...! Bunu aslında kendi adımıza aldığımız kararları uygularken hepimiz yaşamıyor muyuz? :)
 
Dr. Villoldo 25 yıldır Amazon ve İnka şamanlarının öğretileri doğrultusunda ışık terapistliği yapıyor. Dünya'da pek çok şehirde merkezleri olan Dört Rüzgar Topluluğu'nun da kurucusu.
 
Haaa! Kupalar... Tamam, unutmadım :)))
 
 
 İşte!!! :)
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder