23 Aralık 2014 Salı

KU kitabı ve Yeniyıl KartıÇoktandır yorumu için sizleri beklettiğim kitaaaap! Sakın kapağına bakıp da, kuantumla ilgili bir kitap olduğunu düşünmeyin :))) Evet, gerçekten... Frank Kinslow, yaşadığı ağır psikolojik olaylardan sonra dibe vurma deneyimini yaşamış ve uzun meditasyonlar yapmış biri. Ancak bir gün
aniden ''benlik farkındalığı'' ya da ''coşkun duygu hali'' diye adlandırdığı bir bilinç haline ulaşıyor. Ve kitaplarıyla, bireysel olarak verdiği şifa teknikleriyle bunu insanlara yaymaya çalışıyor. Tekniğinin adına da ''KU Yöntemi'' diyor. Yani kuantum uyumlaşması...
  

     AN'ı yaşamayı telkin eden tüm kişisel gelişimciler gibi, Kinslow da hayatımızdaki tüm sorunların çözümünün bu farkındalık durumunda kalmaktan geçtiğini söylüyor. Ve aslında başka da bişey söylemiyor.
Şimdiyi yaşamak ve An'da kalmakla ilgili bayılarak okuyacağınız bir kitap. Özellikle İlk 100 sayfasında faydalacağınız felsefesiyle ve yöntemleriyle çok beğeneceksiniz. Ancak Yarısından sonrası dedikodu, benden söylemesi :)))  Yani bu yöntemi uygulattığı hastalarındaki gelişimleri, durumları v.s anlatmış ve yeni bir şey yok.
         Sonuç olarak okunmaya değer mi? Vaktimizi harcadığımıza değecek bir kitap mı? Evet... Değer... Okunması gerektiğini düşünüyorum. Aşağıda paylaştığım gibi, sizi saran anlatımlar da bulacaksınız (niye buruşuk çıkmışsa :))
         Kitap, öyle kuantumla hayatımıza aşk, para çekmekten bahseden bir eser kesinlikle değil. Hatta dünyadaki hiçbir nesneye, hiç bir statüye ve insana ihtiyacımız olmadığını basit bir dille anlatıyor. Zihnimizi susturup, mutlak hiçliği bularak ve onun coşkusunda kalarak... Zaten bu güne kadar meditasyonla ulaşılmaya çalışılan o saf farkındalık haline varmanın önemini bilmeyen kalmamıştır.
         Yakamoz yayınlarından 2013 yılında çıkmış. Yazarın, yine Yakamoz'dan çıkmış Kuantumla iyileşmenin sırrı adında bir kitabı daha bulunuyor. Onu okumadım.
          
            Uzun kupam nasıl ama... Çok şeker değil mi? :)))

        Bu da Elime dün akşam ulaşan bir yeniyıl kartı. Kardeşim gibi sevdiğim birinden geldi. Evimize tebessüm kattı, sevgi kattı... 
                   Bir de böyle büyük görün :))
   İnsanların akıllı telefonlarından başlarını kaldırıp karşılarındaki insana vakit ayırmadıkları bu dönemde kardeşim bana kart atmış... Kartpostalı özenle seçmiş, arkasını bir sürü güzel sözlerle ve dileklerle doldurmuş, gitmiş bir de postalamış. Ben bunun kıymetini bilmeyim de napayım :)))
  
                                      Bol kahveli, bol keyifli okumalar, hayatınıza da incelikli insanlar diliyorum....

2 yorum: