16 Ocak 2015 Cuma

Elma Desenli Süzgeçli Kupa ve Ada Çayı


 
Şöyle sağlıklı bir şeyler yiyip içelim, toksinleri atalım dedim :)) Ada çayı ve yeşil elma ikilisi uygun göründü gözüme. İri yapraklı bitki çayı demleyecekseniz süzgeçli porselen kupaları tavsiye ederim. Çok pratik oluyor. Ama eğer...


eğer küçük taneli çay demleyecekseniz bu kupaları kullanmanızı önermem.
  
  
Çünkü rezene, lavanta, kekik gibi bitkiler minik olduklarından, kupanın porselen süzgecinden kaçabilirler. Ya da demleyin, birkaç tane kaçıversin, ziyanı yok :))
 
Yeşil elmanın çok faydalı olduğunu duymayan yoktur. Özellikle de zayıflatıcı ve toksinlerden arındırıcı etkisini... Ada çayı ise ruhsal halimizi iyileştirici, enerji bedenlerimizin titreşimini yükseltici etkisiyle bilinir. Hatta Kızılderililer ada çayı yapraklarını tütsüleyip ortamdaki negatif  enerjileri dağıtırlarmış. Ev temizliğinde de ada çayından bir miktar kullanılarak, kötü enerjilerden arınma sağlanabilmekteymiş. Bu tür özellikleri olan bir bitkinin çayının, eminim ki insan bedeninde çok daha güçlü sonuçları olacaktır.
 
Ama uyarmalıyım, günde iki fincandan fazlası tavsiye edilmiyor. Ayrıca östrojen hormonundaki yükseltici etkisi nedeniyle hamilelerde kullanımı sakıncalı olabilir.
  
  
Şifalar...
 

2 yorum:

  1. Ya da ne olmuş bize uzun zamandır :)

    YanıtlaSil
  2. Hayat renklerle güzel. Dengeyi kurarsak sorun yok aslına ;)

    YanıtlaSil