13 Ocak 2015 Salı

Kremalı pasta ve Nescafe Gold


Geçenlerde bizde doğum günü telaşı vardı :) Burada her yer kar kaplı olduğu ve araçlar da çalışmadığı için pastane mastane yok tabi, doğum günü pastamızı evde, kendi imkanlarımızla yaptık :)) Ama ne pasta... Tadı hazır pastaların çok çok ötesinde bir güzellikte oldu, süper...!

Yanında kahve içelim dedik. Ama Nescafe makinesinin, kahve haznesi boşalmıştı! Neyseki yedek, kocaman bir kavanoz Nescafe Gold'umuz vardı :)

 
Nescafe Gold'u daha öncesinde çok defa kullanmışlığımız vardı ama Nescafe makinesinde ilk kullanışımız olacaktı. Daha önce Migros Gold ve İntenso Gold adlı granül kahveleri denemiştik hatırlarsanız :)))
 
Ne fark edecek ki amaaaan...diye bir umursamazlıkla doldurduğumuz kahve tankından muhteşem bir kahve kokusu etrafa yayılmaya başlayınca bütün düşüncemiz değişiverdi anında...Hiiiiç aynı şey değilmiş söyleyeyim :)
 

 
 
Ama beni asıl şaşırtan şey, daha önce denediğimiz Nescafe Gold'lardan buna benzer harika bir koku ve tat almamış olmamdı. Hemen kavanozun sağını solunu incelemeye başlayınca gerçek ortaya çıktı!
 
 
Bu kahve bize Hollanda'dan hediye gelenlerdendi, Türkiye'de satılanlardan değil!
 
 
Yazıların Türkçe olmamasından hemen anlamalıydım bu tat farkının nedenini! Avrupa pazarında ve Türk pazarında, aynı markanın kahve tadının farklı olmasına ne demeli??? Türk kahve tüketicisi bu ayrımı anlayamayacak kadar damak zevkinden yoksun değil, bunu özellikle belirtmek isterim buradan. Doğru tadı buluncaya kadar o markaya ara veriyorum yıllarca. Nescafe Gold kullanmayışımın nedeni de buydu aslında. Bu kavanoz da bize hediye gelmeseydi kilerimizde bulunmayacaktı bile. Ve ben de Hollanda'da içilen o muhteşem tadı bilemeyecektim.
 
 
Ya onu boşverelim de pasta gerçekten güzel oldu. Bir ara vereyim tarifini... :)))
 
 
 
 
 

1 yorum: